סליידר
מסגרית ניסנהויז בע"מ

גלגלים לתעשייה

גלגלים חזקים, אמינים ועמידים מחומרי גלם מיוחדים מאפשרים להפעיל סוגים שונים של כלים ומכונות לתעשייה בין אם מדובר ב גלגלי מתכת או גלגלי גומי , חשוב להכיר את השימושים השונים בגלגלים עוד לפני שבוחרים אותם וכמובן להתייעץ עם בעלי מקצוע כדי להבטיח תפקוד מלא גם בטווח הארוך

גלגלים לתעשייה צריכים לעמוד בעומסים גבוהים וכבדים במיוחד. בניגוד לגלגלים שמיועדים לרהיטים או פתרונות שינוע ולכן בהם הדגש הוא על התנועה ועל הגמישות, בתעשייה הקלה והכבדה חייבים להשתמש בבתי גלגל עשויים פלדה או נירוסטה ועם התאמה לצורך בשינוע דינאמי: מסתובב, קבוע או מעצור.
רובנו לא משקיעים מחשבה בשאלה מה זה גלגלים לתעשייה או מי צריך אותם, אבל הם משפיעים על כל אחד ואחת מאיתנו. אפשר לראות אותם משולבים בין היתר בציוד תעשייתי כבד, במכונות ובשולחנות תעשייה. בשביל להפעיל נכון את הציוד התעשייתי ולשפר את הביצועים של העובדים, כדאי להכיר גם את ההבדלים בין סוגי הגלגלים והמאפיינים שלהם.

גלגלים לתעשייה

התאמה של גלגלים לתעשיה לשטח העבודה

אחת הגדולות של גלגלים לתעשיה היא שהם מתאימים לכל שטח. לא כל מפעל דומה לאחר ולפעמים יש שטחים שדורשים גלגלים איכותיים ועמידים שצריכים לעמוד בפני קרקע מסולע או מחליק תוך כדי שהם שומרים על בטיחות ברמה הגבוהה ביותר.

ההתאמה מתבצעת באמצעות שילוב רב של חומרים כאשר בימינו ניתן לראות כיצד גלגלי פוליאוריטן, גלגלי סיליקון וגלגלי גומי מפורזלים יחד עם ברזלים ומתכות כדי ליצור את הגלגלים הכי טובים שיש. ההתאמה חייבת להיעשות גם ליכולת ההעמסה ולמעשה רק שילוב נכון ומנוסה של החומרים יעמוד במשימה.

גלגלים לתעשייה

מה קובע את איכותם של גלגלים לתעשייה?

  • אחד הפרמטרים החשובים ביותר בנוגע לגלגלים לתעשייה היא יכולת ההעמסה שלהם. בסופו של דבר הגלגלים נועדו לסחוב משהו והם לא קיימים סתם, ולכן יש צורך לקבוע עד כמה הם יוכלו לסחוב. אמנם ככל שיש יותר גלגלים כך אותו משטח או אותו כלי רכב יכול לסחוב יותר משקל, כאשר גם הגודל של הגלגלים משפיע על ההעמסה האפשרית, וגם סוג הגלגלים משפיע מאוד. לפעמים צמיגים יהיו רעיון טוב שמונע החלקות אך לעגלות משא מסוימות דווקא גלגלים מלאים ודחוסים יהיו טובים יותר.
  • עוד דבר שקובע את יכולת ההעמסה ואת איכות הגלגלים הוא הפרזול שלהם. אף גלגל לא יהיה חזק בלי שתשולב בו מתכת וחשוב לדעת כיצד לשלב אותה נכון. החיבור של הגלגל אל הרהיט או המכשיר אליו הוא מחובר חייב להיות איכותי וחזק כאשר יש צורך להתחשב גם בתמרונים שלו שיכולים להעמיס את כל המשקל על חלק מהגלגלים ובכך לשבור אותם.
  • התמרונים הם חלק חשוב מהאיכות של גלגלים בתעשייה. בסופו של דבר הגלגלים אמורים לספק תנועה אך ברגע שהתנועה הזו תהיה קשה, המוצר לא יהיה מספק. גלגל איכותי יהיה גם חזק אך יאפשר גם ציר תנועה חופשי במידה המבוקשת כך שלא יהיה צורך להפעיל יותר מידי מאמץ גם לתזוזות ארוכות טווח.

עמידות לאורך זמן היא המפתח לגלגל איכותי

אף אחד לא רוצה להיות במצב שבו הגלגל נשבר וזה לא משנה אם הגלגל עצמו נשחק או שהחיבור שלו נהרס. הרס של גלגל יכול לגרום לכל המוצר או המכונה שמתניידת עליו לצאת מכלל פעולה ובספו של דבר כשמדובר במפעל או בעסק, הפגיעה יכולה להיות הרבה יותר משמעותית גם מבחינה כספית.

החשיבות של גלגלים לתעשיה גבוהה מאוד ולכן יש צורך בחברה איכותית ומקצועית כמו ניסנהויז תעשיות שתבצע את הפרזול בצורה המקסימלית תוך הבנה של צרכי הלקוח, דבר שרק נשמע פשוט אך דורש ניסיון של שנים רבות ובעלי מקצוע מומחים.

גלגלים לתעשייה | שאלות תשובות

אכן , לא כל הגלגלים המיועדים לשימוש תעשייתי מיוצרים מאותם חומרי גלם. כך לדוגמא יש הבדל בין גלגלים עשויים אוקולון, גומי, אלומיניום, ברזל, פוליאוריטן, ברזל יצוק וכן הלאה. בשביל לבחור נכון את הגלגלים, צריך לזכור שחומרי הגלם משפיעים גם על העמידות וגם על המחיר שלהם

הטעות הנפוצה היא להקל ראש בצבע של גלגלים לתעשייה. על פניו, הצבע אינו משמעותי כי חשוב יותר שהגלגלים יהיו איכותיים וחזקים. עם זאת, הצבע יכול לסייע לתפעול השוטף של המכונות בסקטור התעשייתי ואף למלא פונקציות מסוימות של בטיחות. על מנת להבטיח את היתרונות האלה, מאוד חשוב לבחור את הגלגלים לפי צבע מועדף שמוגדר מראש.

כן , תעשיות גדולות מתאפיינות בשימוש בגלגלים ספציפיים. במעבדות, מרפאות או בתי אבות ובתי חולים משתמשים בדרך כלל בגלגלי נירוסטה בגלל שהם קלים ומסייעים לשינוע של השולחנות והמגשים ממקום למקום, בעוד בתעשייה הכבדה מעדיפים ברזל יצוק כי רוב הזמן המכונות נשארות סטטיות. אם רוצים לקצר את תהליך הבחירה של הגלגלים, אפשר להתאים אותם לסוג התעשייה.

השוואה בין סוגים שונים של גלגלים לתעשייה לפי המחיר שלהם יכולה לסייע ללקוחות לחסוך בהוצאות. הבעיה היא שהמחיר של הגלגלים מתאר רק חלק מתוך מערכת השיקולים, מה גם שהוא בעצמו מושפע מפרמטרים שונים. כדי ליהנות מהיתרונות של הגלגלים, כדאי לבדוק כמה הם עולים, מה תקופת האחריות שמקבלים עליהם, האם יש חלקי חילוף זמינים ואיזה חברה מייצרת אותם.

התייעצות עם בעלי מקצוע עוזרת להתאים את הגלגלים לאופי השימוש הצפוי בהם בתעשייה הקלה והכבדה. בנוסף, כדאי להכין את שיעורי הבית וחשוב לדעת מראש כמה דברים:

למה כדאי להזמין ממסגריית ניסנהויז ?

צריכים גלגלים ולא בטוחים מאיזה סוג?
צרו קשר איתנו ונשמח להתאים לכם גלגלים ברמה האיכותית ביותר!

מסגריית ניסנהויז מתמחה במוצרי פרזול שונים ויכולה לייצר עבורך גלגלים בהתאמה אישית. אנו נבין יחד איתך את השימוש הצפוי בגלגלים, נגדיר את התכונות שלהם ונבחר עבורך את חומרי הגלם המתאימים. לאחר מכן, נעמוד בלוח הזמנים על מנת שיהיה קל יותר לשלב את הגלגלים במוצרים התעשייתיים שבהם העסק שלך משתמש.

התייעצות איתנו עכשיו היא בדיוק מה שמפריד בינך לבין הדור הבא של גלגלים לתעשייה. כדי להצטרף לרשימת הלקוחות המרוצים שלנו, כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר הרשמי של מסגריית ניסנהויז או לשוחח איתנו בטלפון.

נגישות

הצהרת נגישות עסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות באופנים הבאים:

  1. חניה מונגשת
  2. קומת קרקע
  3. כניסה רחבה