סליידר
מסגרית ניסנהויז בע"מ

כבישת מתכת

המתכת היא אחד החומרים הכי שימושיים שיש בעולם כיום. היא גמישה וחזקה, היא יכולה להוליך חשמל וחום ברמות משתנות ואפשר גם לעבד אותה יחד עם מתכות אחרות וליצור סגסוגות שימושיות במיוחד. אם התכונות שלה נשמעות מעניינות, חכו שתשמעו על הדרך שבה כובשים ויוצרים אותה. מהי כבישת מתכות? מי מבצע אותה? מדוע תהליך זה נחוץ? הנה כל הפרטים.

למידע נוסף בנושא עבודות מתכת במכבשים אקסצנטריים לחצו

 

מה שווה מתכת אם לא מעבדים אותה?

מתכת היא למעשה שם כולל למשפחה ענקית של יסודות חומרים, שניתן לשלב יחדיו או להשתמש בנפרד לפי הצורך. לכל מתכת יש את התכונות הייחודיות שלה כאשר כולן, מלבד כספית, מוצקות בטמפרטורת החדר. המתכת מצד אחד גמישה מאוד ולכן משלבים אותה בפרזול טוב בענף הבנייה ובמוצרים רבים, החל מרהיטים ועד מוצרי פלסטיק ומחסני גינה, אך כדי להצליח להשתמש במתכות השונות באופן נוח ומותאם, יש צורך לעבד אותם. העיבוד מתבצע על ידי חימום, כיפוף, מתחילה או ליפוף, או בקיצור, כבישת מתכות. זהו תהליך הכבישה והוא חיוני כדי שהתעשייה תעבוד עם החומר.

ההיסטוריה של כבישת מתכות

פעולת הכבישה היא אינה פעולה חדשה, והיא קיימת בעולם כבר שנים רבות. כמובן שכיום התהליך הרבה יותר יעיל ובעל אפשרויות רבות יותר מבעבר, ופעולות עיבוד המתכות הכללי היה נפוץ כבר במאות קודמות כאשר היו מעבדים את המתכות כדי שיוכלו לשמש ליצירת רהיטים, ספינות, כלי נשק, כרכרות וכולה. כבישת המתכות עצמה בטכנולוגיה זו הגיע לעולם בסוף המאה ה-19, ואולי זה יפתיע אתכם, כדי לייצר אופניים. היה צורך לשנות הרכב, גודל ומשקל המתכת כדי ליצור את הרכב הדו גלגלי חסר המנוע שכיום הפל לכלי תחבורה מהיר שחותך את כל הפקקים.

כבישת מתכת

בשביל מה משתמשים בכבישת מתכות?

כבישת מתכות היא תהליך חשוב ביותר שנועד לשנות את המבנה של המתכות כך שיתאים למוצר מסוים או לכל שימוש אחר. בעזרת כבישת מתכות ניתן לייצר מגוון רחב של מוצרים בתחומים רבים: תקשורת, מחשבים, תעשיית הרכב, תעשיית הספנות, מטוסים, תעשיות צבאיות והרשימה עוד ארוכה. ממירים, מגברים, קופסאות תקשורת, כל חלקי המתכת הדקים והחזקים הללו עברו כבישה מקצועית כדי שיצליחו לשמש אתכם בצורה נאמנה לאורך שנים רבות.

כבישת מתכת בתהליך פרוגרסיבי

יש שתי דרכים כדי לכבוש מתכת כאשר אחת מהן היא טכנולוגיית single die והשנייה היא טכנולוגיית progressive die שנקראת גם כבישה פרוגרסיבית. תהליך הכבישה השני הוא זה שנרחיב עליו כי הוא נפוץ וטוב יתר כאשר תהליך זה מורכב בעצם מכמה תחנות עצמאיות לחלוטין שבהן המתכות יעברו עד ליצירת התוצר הסופי. יש יתרון לשיטה זו כיוון שאם יש תקלה בתחנה מסוימת, התהליך כולו לא נפגע. שיטת ייצור זו מספקת יתרון משמעותי בתפעול תקלות, באיכות וגם בעלויות השוטפות, לא רק בתקלות שיכולות לקרות אלא בכל התהליך. זמן הטיפול מצטמצם וכולם מרוויחים.

איך לבחור חברה לכבישת מתכות?

כבישת מתכות היא תהליך מורכב מאוד שנראה קל רק כאשר מקצוענים עושים אותו. כדי שתקבלו את המתכות המתאימות ביותר עבורכם להמשך ייצור או עיבוד, או כתוצר סופי, עליכם להתרשם מכל החברות שפועלות באזור מגורכם או רלוונטיות כלפיכם ולהתחיל להשוות. אם מדובר בעבודה ארוכה וקבועה, מוטב לעבוד עם חברה אחת כך שההיכרות האישית תועיל לשני הצדדים. תבררו מי הן החברות המנוסות ביותר בשוק, מה המחירים שהן מציעות ואלו אפשרויות כבישה הן יכולות לספק. תתרשמו מהשירות שאתם מקבלים ומרמת המקצועיות, וכך תוכלו לבחור את הטובים ביותר.

אנו בניסנהויז תעשיות תמיד כאן לשירותכם! אחרי שנים רבות של כבישת מתכות, תהיו בטוחים שאתם מתעסקים עם מקצוענים!

נגישות

הצהרת נגישות עסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות באופנים הבאים:

  1. חניה מונגשת
  2. קומת קרקע
  3. כניסה רחבה