כיצד בוחרים ידיות פרזול למטבח?

ידיות פרזול יכולות לשדרג לכם את המטבח ולהעלות אותו בכמה רמות למעלה - אם תדעו לבחור אותן נכון

פרזול למטבח
פתרונות פרזול שונים יכולים להתאים גם לטובת ייצור ידיות למטבח. כאשר בוחרים ידיות כאלה, הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק את הפונקציונאליות. בנוסף, אפשר להשוות בין ידית קצרה וארוכה לפי סוג הארון והמקום הפנוי במטבח
 

פרזול ידיות למטבח - לפי מה בוחרים

בחירה נכונה של ידיות פרזול למטבח חייבת להיות מבוססת על שיקולים של פונקציונאליות. הפונקציונאליות חשובה כי היא קובעת כמה יהיה קל ונוח לסגור ולפתוח את הארונות. יתרה על כך, הידיות אמורות להתאים לפתרונות אחסון שונים כגון מגירות. אז בשביל לבחור אותן, מציבים את הפונקציונאליות בראש סדר העדיפויות.

בחירת ידיות פרזול למטבח

ידיות פרזול למטבח - כיצד בוחרים

מהן ידיות פונקציונאליות?

הפונקציונאליות של ידיות פרזול למטבח באה לידי ביטוי במספר היבטים. קודם כל, היא נקבעת באופן סובייקטיבי לפי הצרכים של מבוגרים וצעירים. אצל הורים לילדים, הפונקציונאליות היא בעיקר עניין של נוחות ושל תחושה. אבל אצל ילדים, פונקציונאליות היא גם משהו שאמור לבטא בתוכו שיקולי בטיחות. כמו כן, פונקציונאליות של ידיות פרזול למטבח נמדדת במפרט המלא ובמידות.

נוחות והתאמה לחלל

ידיות פרזול יכולות להיות נוחות ומתאימות לחלל הפנים של המטבח רק אם המידות שלהן נכונות. בשביל שהמידות יהיו נכונות, בודקים כמה מקום יש מהארונות לשיש ולמשטח העבודה או בין המגירות לבין הקיר. לאחר מכן, משווים בין ידיות פרזול ארוכות או קצרות כדי למצוא את אלו שהכי מתאימות למטבח ולאופן שבו הוא מעוצב.

החשיבות של ידיות פרזול מעוצבות

אי אפשר לדבר על הבדלים בין סוגים שונים של ידיות פרזול בלי להזכיר בכל זאת את העיצוב. אמנם הפונקציונאליות היא מה שחשוב, אבל זה לא אומר שכדאי להתפשר על הדקורציה. בהרבה מאוד מקרים, סגנון העיצוב של הידיות ישפיע על כל האווירה בחלל הפנים. בגלל שהידיות הן הדבר הראשון שרואים כאשר נכנסים למטבח, צריך לבחור את העיצוב שלהן בצורה מדויקת.

עיצוב מודרני לעומת קלאסי

ההבדל העיקרי מבחינת עיצוביות הוא בין סגנון מודרני לעומת קלאסי. מצד אחד, הסגנון המודרני מתאפיין בכך שהוא נשען על טהרת השימוש בקווים ישרים וגיאומטריים. לעומת זאת, הסגנון הקלאסי כולל בתוכו אלמנטים מסורתיים יותר. כמו כן, יש הבדל מבחינת חומרי הגלם: סגנון עיצוב מודרני משתמש במתכת וברזל, בעוד בסגנון עיצוב קלאסי או כפרי משתמשים בעץ או בפלסטיק.

עיצובים שונים של ידיות פרזול

ידיות פרזול לכל מטרה

מתי כדאי להשתמש בידית ארוכה או קצרה?

עוד היבט שאליו כדאי להתייחס כדי לבחור ידיות מתאימות לשימוש במטבח הוא האורך. ידיות ארוכות יתאימו בעיקר לסגנון עיצוב קלאסי כי הן דומיננטיות וגדולות, בעוד ידיות קצרות יתאימו לסגנון עיצוב מודרני כי הן מינימליסטיות וקטנות. בין לבין, צריך לשלב את האורך של הידיות בגודל המטבח במ"ר ואפשר גם להתייעץ עם בעלי מקצוע.

חומרי הגלם והעמידות

יש סוגים שונים של מתכות וסגסוגות שבהם ניתן להשתמש על מנת לייצר פתרונות פרזול. אם רוצים לשלב את הפתרונות הללו בתהליך של ייצור ידיות, יש לוודא שימוש בחומרי גלם מתאימים בלבד. חומרי הגלם המתאימים צריכים להיות נוחים לניקיון, עמידים בפני בלאי וגם עמידים בפני לחות וקורוזיה. היות ולחות היא חלק מהמטבח, הידיות חייבות להיות מיוצרות מחומרים שעוברים תהליך שיתוך וגלוון.

מחירים של ידיות

בסופו של דבר, השאלה איך בוחרים ידיות ופתרונות פרזול למטבח תלויה גם במסגרת התקציב. לכן רצוי להחליט מראש כמה כסף מוכנים להשקיע ומה אמור להיות התקציב הרלוונטי. בהמשך, קל יותר להתמקד רק בדגמים מסוימים של ידיות. אם רוצים, ניתן גם לברר על עלויות של רכישת כמות גדולה של ידיות למטבח ולחדרי ארונות.
נגישות

הצהרת נגישות עסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות באופנים הבאים:

  1. חניה מונגשת
  2. קומת קרקע
  3. כניסה רחבה