סליידר
מסגרית ניסנהויז בע"מ

עבודות מתכת במכבשים אקסצנטריים

כדי לבצע עבודות מתכת יש צורך בחומרי גלם, בידע מקצועי רב, בניסיון וכמובן באמצעים מתאימים. בלי החלק האחרון, בלי אותם אמצעים, אי אפשר לייצר שום עבודת מתכת וגם לא הפשוטה ביותר. כאן נכנסים לתמונה מכבשים אקסצנטריים וזה בדיוק הזמן להבין מהם בדיוק ולמה הם כה שימושיים.

מהם מכבשים אקסצמטריים ולמה הם משמשים?

מכבש אקסצנטרי הוא למעשה אחד הכלים הכי ידועים שתוכלו למצוא בבתי מלאכה מתעסקים עם ברזלים ומתכות. מדובר על מתקן גדול מאוד שלרוב מגיע לגובה של יותר משני מטרים, אך כמובן שיש גם מכבשים אקסצנטריים קטנים בהרבה. מה המכבש עושה? אמנם הפעולה הידועה של המכבש היא כבישת מתכת , כלומר לשטח אזור מסוים, אך הוא יכול גם לכופף. לא מדובר על מכבש כמו של כביש שאמור לשטח את הזפת על הכביש אלא במכבש שאמור לכופף את מוטות ולוחות הברזל בכיוון מסוים וכך להקנות להם צורה שניתנת להמשך עיבוד.

כיצד המכבש פועל?

מכבש אקסצנטרי יכול לפעול באופן חשמלי אך הוא יכול להיות גם ידני לחלוטין. הוא פועל על ידי בוכנה הידראולית שלמעשה נותנת לו את המומנטום שהוא צריך כדי להצליח לכופף מתכות וברזלים בלי בעיות. המכבש יכול לעבוד בלחצים גבוהים מאוד כאשר ההבדלים בין המכבשים נמדדים בכמה פרמטרים שונים, וזה אחד מהם. המכבש יכול לפעול על ידי דחיפה או על ידי דריכה, כאשר את המוט שמכופפים לצורך עבודות מתכת מגוונות, יש צורך להכניס אל הפתח המיועד. המכבש עצמו בטוח מאוד לעבודה אך בכל מקרה רק אנשים שהוסמכו לשימוש בו יכולים להשתמש בו.

כבישת מתכת

האם יש סוגים של מכבשים ומה ההבדל בינהם?

עבודות מתכת שונות דורשות מתכות שונות, במשקל שונה ובהרכב שונה. יש מתכות גמישות מאוד ויש מתכות קשיחות מאוד וכך אחת מהן דורשת מכבש אקסצנטרי חזק יותר או פחות. יש מכבשים גדולים ויש מכבשים קטנים יותר, יש מכבשים שיכולים לפעול בלחץ של 400 טון ויש כאלו שפועלים רק עד 200 טונות וכן הלאה. כמו כן רמת האמינות וקלות התפעול של המכבש הם פרמטרים שיכולים להשתנות לפי היצרן ולא רק לפי יכולתו של המפעיל. חשוב לזכור כי המכבשים שונים זה מזה לא רק ביכולות שלהם מבחינת היצרן אלא גם מבחינת התחזוקה שהם דורשים.

כיצד מתחזקים מכבשים אקסצנטריים?

כדי לתחזק את המכבש הענק והשימושי הזה יש צורך לשמן אותו מקומות המיועדים לכך. בסופו של דבר המכבש פועל על ידי כיפוף חזק שנוצר על ידי מומנטום של כוח שמוכפל. אולי זה נשמע לכם מבלבל אך המנגנון הזה די פשוט, כאשר זה גם מה שמאפשר לנו לכופף ולעקם מתכות בקלות ובדיוק רב כל כך, בלי השקעת אנרגיה כלשהי מעבר ללחיצה פשוטה. יש לנקות את המכבש כדי להמשיך להשתמש בו בצורה פשוטה כאשר התחזוקה שלו חייבת לכלול גם סילוק חלודה במידה וזו מופיעה. התחזוקה שלו חייבת להתבצע לעתים קרובות כדי למנוע שחיקה מהירה שלו.

איפה אפשר למצוא מכבשים אקסצנטריים?

בכל בית מלאכה שמתעסק עם עבודות מתכת וברזל אפשר למצוא לפחות מכבש אחד, כאשר בחלק ניכר מבתי החרושת ובתי המלאכה הללו ניתן למצוא גם כמה מכבשים בכמה גדלים שפועלים לעבודות קטנות וגדולות. בכל מקרה כדי לקנות את המכבש עליכם לפנות לאחת החברות שמתעסקות בשיווק מכונות לתעשייה, כאשר מכבש כזו יכול לעלות אלפי שקלים מיד שנייה ועשרות אלפי שקלים כאשר מדובר במכבש חדש לחלוטין.

אנו במסגריית ניסנהויז משתמשים במכבשים אקסצנטריים לעבודות הכי טובות שיש. פנו אלינו עוד היום ותקבלו את הטוב ביותר!

נגישות

הצהרת נגישות עסק

העסק מונגש לבעלי מוגבלויות באופנים הבאים:

  1. חניה מונגשת
  2. קומת קרקע
  3. כניסה רחבה